MEIE INIMESEDFujitsu spordikampaania 2023 illustratsioon

Spordikampaania "Liigume koos”: 1,3 ringi ümber maakera!

Üle kahe kuu väldanud heategevusliku spordikampaania “Liigume koos” raames toetasid fujitsukad piiratud liikumisvõimega laste füüsilist aktiivsust ja läbisid 53 249 km ehk üle 1,3 ringi ümber maakera!

Tänavu seati kaks eesmärki:

  • edendada fujitsukate liikumisharjumusi ja läbida üheskoos 50 000 km;
  • koostöös SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondiga toetada piiratud liikumisvõimega lapsi ning Tartu Mängupargi ehitust.
Aktiivse eluviisiga toetasime Tartu Mängupargi ehitust

Iga-aastane spordikampaania toimus juba kuuendat korda ja kestis 20. juunist 27. augustini.

Kampaania sihiks oli koguda võimalikult palju kilomeetreid. Iga kilomeeter oli oluline – polnud tähtis, kas neid koguti joostes, jalutades, rattasõiduga või ujudes.

 

Julge eesmärk sai tublisti ületatud, kuna kokku läbiti 53 249 km. See on üks populaarsemaid üritusi, kus töötajad alati osalevad ja tänavune aasta polnud erand. Purustati rekord, sest osalejaid oli tervenisti 102 – see on kolmandik töötajatest.

 

Kampaania korraldaja Rio-Steffi selgitas: “Sel aastal toetasime oma liikumise kaudu Tartu Mängupargi ehitust. Tänu uuele pargile saavad ka piiratud liikumisvõimega lapsed nautida mängimist kõrvuti teiste lastega. Kampaania  korraldamine on meie võimalus näidata, et hoolime oma töötajate ja Eesti laste tervisest.”

Motiveerisid liikumisrõõm, võidutahe ja heategevus

Pole ime, et fujitsukad seekord kampaania eesmärgi ületasid, kuna spordipisik oli nakkav ja võimalus seeläbi piiratud liikumisvõimega lapsi aidata andis vaid hoogu juurde.

 

Kristi on kampaanias osalenud igal aastal: “Tänavu treenisin kaks korda päevas, sest eesmärk oli jõuda TOP 5 sekka. See õnnestuski ja lõpetasin neljandana. Juba tänu eelmise suve spordikampaaniale sai 10 000 sammu päevas minu harjumuseks ja seda rutiini pole ma tänaseni murdnud. Kõige ägedam oli kampaania juures heategevus ja see, et sain seda teha laste jaoks.”

 

Kadi võttis spordikampaaniast osa esmakordselt: “Alustasin treeningutega tegelikult päev enne seda, kui tuli teade kampaania toimumisest. Minu jaoks oli loogiline kampaaniaga liituda. Igapäevane aktiivne tegutsemine motiveeris ja seadsin eesmärgi jõuda algul TOP 10, siis TOP 5 hulka ja lõpuks püsida kolme parema seas. Selleks, et kolleegidega sammu pidada, tegin kolm korda päevas trenni – kõndisin, rulluisutasin või sõitsin jalgrattaga.”

 

Evely liikumisarmastus sai uue tõuke tänavusel Eesti Firmaspordi Liidu korraldatud suvespartakiaadil: “Aasta tagasi sain suusatades vigastuse, mille tõttu jäi sport tagaplaanile. Kampaania ja võimalus lastele head teha motiveerisid mind aktiivsem olema. Füüsiline koormus hoiab pea selge ja annab häid ideid. Alustasin kõndimisega, aga samm oli nii hoogne, et tahtsin aina rohkem kilomeetreid püüda.”

 

Lauri arvates toimis eriti hästi tänavu seatud eesmärk: “Kogu kampaania oli väga äge. Olen näinud eri viise, kuidas inimesi liikuma motiveerida, aga minu meelest on kilomeetrite kogumine kõige mõnusam.”

 

Priit on niisamagi aktiive – jalutab, jookseb ja sõidab rattaga tööle: “Ühinesin kampaaniaga just heategevuse tõttu. See oli tore lisamotivatsioon end aktiivsena hoida.”

Liikumiseks igaühele sobiv aeg ja viis

Kampaaniaperiood on tavapäraselt niigi aktiivseid fujitsukaid motiveerinud veelgi enam pingutama. Kui sel aastal oli eesmärk kilomeetrite kogumine, siis varem on mõõdetud ka samme, kaloreid ja trenniminuteid. Kilomeetrid registreeriti Yumuuv rakenduses.

 

Rio-Steffi selgitas, et tänavu püüti kampaania eesmärgiga anda osalejatele rohkem vabadust: “Inimesed ja harjumused on erinevad. Spordikampaania toetas seda, et igaüks leiaks liikumiseks endale sobiva aja ja viisi. Et motiveerida inimesi osalema ja liikuma, oleme kahel viimasel aastal auhinnad kõigi osalejate vahel loosinud. Meile on oluline maksimaalselt töötajaid kaasata ja see lahendus on toiminud.”

 

Suurim pähkel on Rio-Steffi sõnul saada liikuma kolleegid, kes veel kampaanias ei osale: “Usun, et järjepidevalt kampaaniat korraldades jõuame nendeni. Kui eelmisel aastal osales 58, siis tänavu rekordilised 102 töötajat ehk üle 40% rohkem. Ükski panus pole liiga väike ja saame kõik olla eeskujuks. Mida rohkem kampaaniast ja võimalusest head teha räägime, seda rohkem julgustame inimesi osalema.”

Trenn kõrvuti olümpialootusega ja unistus Ironmanist

Kadi hakkas tänu kampaaniale maratoonar Liina Luige trennis käima: “Minu trennikaaslane oli Pariisi olümpialootus. Ma ei tahtnud talle alla jääda ja seetõttu ei saanud kuidagi trennist viilida. Nii need kilomeetrid tulid. Minu meelest võiks kampaania kesta aastaringselt.”

 

Kristi oli koguni seotud Ironmani võistlusega: “Seekord olin korraldustiimis, aga järgmisel aastal on eesmärk poolik distants läbida. Olen jooksnud Tallinnas poolmaratone ja Tartus Linnamaratoni, sõitnud Tartu Rattarallil ja Tartu Rattamaratonil. Tundsin, et pandeemia ajal kadus võistlustahe, aga meie spordikampaania on selle taas ellu äratanud.”

 

Teda innustas ka kampaania paindlikkus: “Igaüks saab valida, millal ja kuidas treenib. Mulle meeldib joosta üksi, aga rattaga sõita kambas. Liitusin spetsiaalselt naistele mõeldud Hanna Taaramäe jalgrattatreeningutega. Tempo oli hea ja seltskond veel parem. Ühes trennis osales isegi president Kersti Kaljulaid. Osalejad said palju uusi tuttavaid ja harjumuse ise trenne organiseerida.”

Hasart innustas seniseid piire ületama

Osalejaid üllatas, kuidas tiim end kampaania jooksul kokku võttis, üksteist toetas ja eesmärgi koguni ületas. Viimasel nädalal lisandusid kilomeetrid väga ruttu, kuigi vahepeal oli usk juba kadunud. Kristi leidis õnneks uusi meeskonnakaaslasi ja iga liituja viis eesmärgile lähemale: “Laenasin kampaania ajal isegi oma ratta Evelyle, et rohkem kilomeetreid koguda.”

 

Evely oli väga rõõmus, et kampaania tema spordipisiku taas välja tõi: “Minu puhkus algas nädal enne kampaania lõppu ja hakkasin aktiivselt rattaga sõitma. See harjumus tuli, et jääda. Astusin mugavustsoonist välja ja avastasin palju uut. Eriti lahe oli lähemalt tundma õppida oma kolleege, näiteks Kadit ja Laurit.”

 

Kolleegide hasart innustas ka Kadit, kes pingutas välja 300-kilomeetriseid nädalaid: “Olen tänulik, et pere andis mulle trenni osas vabad käed. Minu jaoks oli suur saavutus läbida maastikurattal korraga Tartu rattamaratoniga võrdne distants. Kunagi katkestasin maratoni, kuid nüüd tegin selle tasa. Viimane trenn oli sõbranna sünnipäeva ajal, kui läbisin Türi-Paide-Türi otsa.”

Aktiivne eluviis algab esimesest sammust

Iga muutus algab esimesest sammust. Evely arvates tuleb teha samm korraga ning koostegemise rõõm aitab sellele kindlasti kaasa.

 

Kristi toetab seda mõtet igati: “Kõige olulisem on jagu saada laiskusest ja vabandustest, mis meid tagasi hoiavad. Minu jooksukarjäär algas ka samm-sammult. Mõtlesin esialgu, et 10 km on pikk distants ja hommikune start ei sobi mulle, aga tõestasin vastupidist. Siis mõtlesin, et 10 km pärast Tartust Tallinnasse võistlema sõita pole piisav ja võtsin ette poolmaratoni ning maratoni. Eesmärk oli joosta alla nelja tunni ja täitsin selle juba esimesel korral.”

Ta lisab, et keegi ei pürgi ju tippsportlaseks: “Teeme seda kõike enda jaoks – selleks et tunneksime ennast paremini ja oleksime tervemad. Trenn annab tohutu energia.”

 

Kadit motiveeris Kristjan Porti loeng fujitsukatele ja ta usub, et see võiks aidata teisigi. “Kui mu laps küsis, miks ma järsku nii palju trenni teen, selgitasin talle, et mida vanemaks jääd, seda tähtsam on keha eest hoolitseda. Mida liikuvam oled, seda täisväärtuslikum on sinu elu. Mina pigem alustan praegu, kui nutan vanaduses. Valik on sinu.”

 

Kadi rõhutab veel, et peaksime olema tänulikumad oma tervise üle: “Mulle tuli õhtuti trenni tehes vastu üks meesterahvas ratastoolis. Iga kord ta naeratas ja teretas. See pani mõtlema, mille üle mul siis nuriseda on. Kui käed ja jalad on terved, siis kasuta neid.”

Lastefond: ratastoolis lapsed kiirabi estakaadilt Mänguparki

Rio-Steffi on spordikampaaniat korraldanud juba kuus korda. Tema eesmärk on alati olnud oma tööga head teha: “Olen Fujitsus seitsmendat aastat ja kui liitusin, otsisime heategevuslikku projekti, kuhu panustada. Kuna sportlik eluviis oli fujitsukate seas levinud, oli laste liikumisvõime parandamine ja koostöö Lastefondiga loomulik. Võimalus seda Fujitsu-üleselt teha annab palju suurema efekti. Võidavad meie töötajad, nende tervis ja Eesti laste tervis.”

 

“Igal aastal uurime, missuguse laste liikumisega seotud projekti osas Lastefond kõige enam abi vajab ja seame kampaaniale eesmärgi. Kui selle täidame, teeme fondile annetuse,” lisas ta. Nii annetati seekord 3000 eurot Tartu Mängupargi ehituseks. Eelmise aasta kampaaniaga toetasime SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi koduse füsioteraapia projekti 3000 euroga.

 

Lastefondi koostööjuhi Piia Sinisalu sõnul sündis mänguparkide idee soovist aidata piiratud liikumisvõimega lastel ja noortel mängida koos tervete eakaaslastega: “Tänu mängupargile saavad lapsed värskes õhus liikuda ka haiglaravil viibides. Pandeemia ajal kasvas vajadus parkide järele, sest üht olulisemat taastusravi viisi, füsioteraapiat, sai läbi viia vaid välitingimustes. Mängupargid spetsiaalsete radade ja atraktsioonidega on selleks ideaalsed.”

 

Kui siiani harjutasid lapsed ja noored näiteks ratastooliga liikumist kiirabi estakaadil, siis pargid võimaldavad seda teha eri pindadel ja tingimustes. Tänu headele annetajatele on sellised mängupargid juba Haapsalus ja Pärnus.

Piia loodab, et koostöö Fujitsuga jätkub: “Meie mõtted liikumisvõimaluste parandamisest ühtivad. Südamest suur aitäh kõigile kampaanias osalenutele! Teie panus aitab neid, kes end ise aidata ei suuda.”

Veel Fujitsu töötajate lugusid:  Meie inimesed

Fujitsuga liitumise kohta saad infot siin: Karjäär Fujitsus

Uued postitused meie blogis