Juba üsna kaua on räägitud peatselt saabuvatest kvantarvutitest, mis suudavad teha võrreldes praeguste masinatega tohutult palju kiiremini arvutusi ja mille arvutusvõimsus paneb kahvatuma ka praegused võimsaimad serverikeskused. On meil seda vaja? Kunagi ju arvati ka, et 64 MB mälumahtu on alatiseks piisav.
Kuigi kvantarvuteid meil veel igapäevases kasutuses pole, võime juba praegu öelda, et suuremahulist kvantarvutust on mõnikord vaja ka täiesti lihtsates igapäevastes asjades – kasvõi reisikohvri pakkimisel või takso jaoks punktist A punkti B õige teekonna leidmisel. Muidugi võiks selliseid ülesandeid lahendada tohutu paralleelarvutuse võimekusega kvantarvutitega, mis teoorias on peaaegu valmis ja võivad varsti jõuda ka inseneride töölauale, aga tegelikult saab ka lihtsamalt.
Nimelt piisab lõputuna tunduvate kombinatsioonide hulgast õige lahenduse leidmiseks võimalike lahendusvariantide loogilisest vähendamisest ja optimeerimisest mõistlikkuseni, nii et saamegi justkui kvantarvutuse, aga mitte kvantarvutite, vaid tänapäevaste, täiesti korraliku jõudlusega arvutite abiga. Fujitsul on selle jaoks oma lahendus juba olemas.