Kes oleks võinud arvata, et viise, kuidas saab „Liigume koos“ kampaaniast osa võtta, on nii palju? Ja et liikumist saab ühendada nii paljude teiste meeldivate ja kasulike tegevustega?
Tõepoolest, liikuda saab igal ajal ja kohas. Ka tantsimine on liikumine! Käesolev aasta on eriti tähtis rahvatantsijate jaoks. XXVII laulu- ja XX tantsupeol “Minu arm” tähistame kaht suurt juubelit – 2019. aastal möödub laulupeo sünnist 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub kahekümnendat korda. Üks tantsija juubelipeol on Fujitsu töötaja Marleen.
Juba vähem kui kuu aja pärast toimuv XX tantsupidu räägib meie maast tantsukeeles. Sellest, kui suur rõõm ja au on armastada oma maad. Maad, mis meid toidab ja katab, tööd ja igapäevast leiba annab. Maad, mida on küntud ja väetatud, mis mõnes paigas on kivine, teisal soine, mis vahel nõuab vihma, siis jälle päikest. Maad, mis ootab külvi ja lõikust, mis kasvatab maasikaid, aga ka pikki rohukõrsi, millele lapsed saavad küpsed marjad ritta seada. Maad, kus me oleme sündinud, võidelnud, vaenlase eest varju otsinud, taas selja sirgeks ajanud, oma rada käinud. (https://2019.laulupidu.ee/tantsupidu/)
Rahvatantsu avastasin enda jaoks alles ülikoolis – tundus äge, käisin katsetel ja sain rühma sisse. Eks olen ka igasuguseid teisi stiile elu jooksul harrastanud. Proovinud kõike alates balletist kuni showtantsuni, aga nüüd olen leidnud selle õige.
Rahvatantsu juures paelub mind kambavaim, mis peab igal rühmal olema. Siin ei ole mingit soolotsemist – kõik peavad kohal käima, koos kaasa mõtlema ja pingutama võrdselt, et rühm oleks edukas.