Pea kõikides ettevõtetes on praegu IT olulisel kohal, kuid kõik pole veel sellepärast IT-firmad – enamasti on edukatel äridel kogemused ja oskused hoopis muult alalt, aga ikkagi läheb vaja ka IT-d, et oma valdkonnas konkurentsis püsida. Mida siis teha, kas tõesti peab hakkama ka IT-asjatundjaks ja selgeks tegema keerulised lahendused digitaalsete töökohtade haldamiseks, programmeerimiseks ja arvutite hoolduseks?
Kindlasti mitte. Selle jaoks ongi olemas need, kellel on vastavas valdkonnas põhjalikud oskused ja kogemused. Fujitsu Estonial on IT-teenuste ja -toodete valdkonnas juba enam kui 27 aastat kogemust Eesti ja rahvusvaheliste klientidega. See on piisav aeg, et põhjalikult tundma õppida nii siinse kliendi omapära kui ka kasvada oma ala suurimaks ja parimaks ettevõtteks.
Lisaks töötab siin, Eestis ligi 400 head spetsialisti.
Kuigi mõnikord soovitavad keelereeglid kirjutada firmadest kui eluta asjadest, on siiski iga äri täpselt selline, nagu selle elusad edendajad – töötajad. Lähemal ajal peaks firma töötajate arv ületama 400 piiri, seega on tegemist Eesti mõistes üsna suure tegijaga. Siiski pole see arv nii suur, et ühegi kliendiga isiklikult ei saaks enam asju ajada.
27 aastat tagasi ehk 1990ndate alguses oli meil käsil teada-tuntud ajalooline periood, kui veel arvutite jaoks toodi Taiwanist spordikotiga detaile, tarkvaraarendajad tegutsesid alles kitsastes keldriruumides näiteks faksidraivereid uuesti kirjutades, kuna nende välismaalt ostmine oli liiga kallis. Muidugi oli vaja ka spetsialiste, kes firmadesse esimeste väga kallite arvutite ilmumisel neid hooldama hakkaksid ja kasutama õpetaksid. Sellest ajast on praeguseks väga palju muutunud, kogemused aga kuluvad ära igast ajaloo-etapist, et mitte vanu läbiproovitud vigu hakata kordama.
Fujitsu ajalugu Eestis ulatubki 1992. aastasse, kui asusid tegutsema eelkäijad ühelt poolt tarkvaraarenduse liini pidi ja teiselt poolt arvutisüsteemide alal, millest lõpuks kasvasid kokku praegune täislahendusi pakkuv IT-ettevõte.
Tarkvaraarenduse poolelt on olnud Fujitsu Estonia eelkäijaks 1990ndatel väga tuntud ja edukas ettevõte AS Assert, mis hiljem tegutses AS Cell Networki ja AS Mandator Estonia nime all peale erinevaid liitumisi ja ühinemisi Skandinaavia ettevõtetega.
Arvutisüsteemide alal aga võib esimeseks Eesti esivanemaks pidada Systest Plus OÜ-d, seejärel ICL Data Eesti OÜ-d, ICL Data OÜ-d, ICL Invia OÜ-d ning hiljem juba Fujitsu Invia OÜ-d ja Fujitsu Services OÜ-d, mis tegeles ettevõtete infosüsteemide halduse ja hooldamisega ning pakkus lahendusi sülearvutitest serverikeskusteni.
Ettevõtted aga vajavad tänapäeval kõike katvaid täislahendusi, et äri toetavad tehnoloogiad nii töökohtadel kui infosüsteemid töötaksid sujuvalt ja nii ühendatigi mõlemad tegevussuunad 2008. aastal ettevõttes Fujitsu Estonia.
Tehnoloogiatoodete valik ulatub nüüd sülearvutitest serverilahendusteni ning Fujitsu peamiseks märksõnaks on saanud kogemus. Koos kogemusega käib kaasas ka kvaliteet, mille kinnituseks on arendusteenuste vastavus ISO 9001:2008 kvaliteedistandardile.