MEIE INIMESEDFujitsu inimesed - Maret

Siseteenused ja globaalsete klientide vajadused – õnneks on Maret võtmeisikuks mõlema poole vahel

Maret alustas Fujitsus neli aastat tagasi klienditoe agendina ning on täna IT teenuste juht. Üksikasjalikumaks minnes on tal hulk erinevaid rolle ja vastutusalasid. Nende kõigiga hakkama saamiseks on vaja nii kohanemisvõimet kui ka oskust läheneda väljakutsetele erinevatest vaatepunktidest. Ta leiab, et viimased kaks aastat eriolukorras on tema karjääriteed pigem soodustanud.
„See aeg on pannud astuma välja oma mugavustsoonist, otsima lahendusi, sundinud tegema muudatusi oma rutiinis ja elurütmis ning langetama raskeid otsuseid,“ ütleb ta. „Me kõik oleme tegelikult võimelised lahti laskma vanast ja õppima uusi võtteid. IT valdkonnas on see eriti oluline, sest see areneb kiiresti iga päevaga,“ lisab ta.
Milline on olnud Sinu teekond Fujitsusse?
Teekond on olnud päris kirju. Olen olnud Au-Pair, hotellis koristaja, turvafirmas dispetšer, väikefirma raamatupidaja-sekretär, koos abikaasaga püsti pannud sporditarvete veebipoe. Enne Fujitsut olin seitse aastat müügijuht-kliendihaldur ühes Rootsi tütarettevõttes, mis tegeles kodulehtede veebimajutuse, domeeninimede ja serverilahendustega. Sealt tulid ka kogemused IT vallas, mis tõukasid uusi väljakutseid otsima. Fujitsu uks avanes mulle aastal 2017.
Mida oled õppinud ja miks valisid just selle eriala?
Minu haridustee võib kokku võtta märksõnaga elukestev õpe. Olen läbinud palju erinevaid kursusi ja koolitusi nii tööalaselt kui ka isiklikest huvidest tulenevalt. Tõsisem huvi infotehnoloogia vastu tekkis siis, kui oskusi oli juba kogunenud ning tekkis soov teada ja osata veel rohkem.   
Kuidas sai Sinust IT teenuste juht?
Liitudes Fujitsu perega alustasin klienditoe agendina Service Desk’is. Kuulusin gruppi, kes toetas Fujitsu enda töötajaid põhjapoolses regioonis. Sealt edasi lisandusid juba erinevad väliskliendid ja umbes aasta hiljem kliendi koordinaatori roll.
Teekond klienditoes pakkus hulgaliselt erinevaid kogemusi. Kui IT juhiks kandideerimise võimalus avanes, sain üllatavalt palju soovitusi kolleegide poolt, mis oli kinnituseks, et mind on märgatud. Ja ju siis miski ka kuklas ajas ja ajendas suuremat vastutust otsima, kuigi olin ettevõttes olnud alles alla kahe aasta.
Millised on täna peamised tööülesanded? Milline näeb välja Sinu päev tööl?
Kuulun DSPU ehk töökoha tehniliste teenuste ja nende turvalisuse üksusesse. Täpsemalt olen Inglismaal ja Iirimaal kasutatavate teenuste turvateenuste juht.
Minu kätte on usaldatud ka ühe Saksamaa kulukoha haldus. Selle rolliga kaasneb igakuine finantsaruandlus ning eelarvestamine. Samuti tuleb koordineerida turvateenuste tarkvara uuendamist ja jälgida teenuse sooritustaset.
Kuid mul on ka teine roll, milleks on DSPU Customer Experience Manager (CxM) ehk kliendikogemuse juht. Selle ametikoha mõte on olla võtmeisikuks tsentraalsete siseteenuste ja kliendi vahel ning esindada kliendi riiki. Haldan infovahetust DSPU ja kliendi vahel, aitan koordineerida tsentraalsete ja globaalsete projektide läbiviimist, osalen aktiivselt siseteenuste uuendamise protsessides ja toetan meie CxM kogukonda.
Mis on Sind Fujitsus hoidnud?
Esimesest päevast peale olen olnud ümbritsetud väga toredate kolleegidega, kes on olnud mulle alati oma teadmiste ja oskustega toeks ja kellega on hea erinevaid asju arutada ka töövälisel ajal. Töö ülemaailmses ettevõttes annab ka võimaluse suhelda kolleegidega välisriikidest. See on väga avardav.
Kui Sa vaatad tagasi aega, kui olid noorem kui 25, siis mida Sa ütleksid või õpetaksid täna enda nooremale minale?
Soovitaksin olla enesekindlam ja ambitsioonikam. Hinnata oma oskusi kõrgemalt ja kuulata hoolikamalt oma sisetunnet.
Kuidas Sina kõige paremini õpid? Mis valdkonnas ennast viimasel ajal täiendanud oled?
Olen rohkem praktik kui teoreetik ja minu jaoks parim viis on õppida keskkonnas. Kui saan kohe praktikas rakendada, siis tekib ka loogiline seos. Suurema osa oskustest ja teadmistest olen ammutanud andekatelt kolleegidelt.
 
Viimasel ajal on mind enim paelunud vaimse tervise ja suhete teemad. Viimased paar aastat on selgelt näidanud, mis inimestega juhtub, kui tavaelu tuleb mõnikord drastiliselt muuta. See puudutab väga ka noori ning et osata kuidagi toetada oma kahte teismelist, siis hakkasin uurima, mil viisil ma lapsevanemana neile abiks olla saan. Kuidas hoida kurssi õiges suunas ja toetada nende arengut, ilma, et neile liiga teeks. Või ise ummikusse ei jookseks.
Viimased paar aastat on isikliku elu ja ka ühiskondlikus plaanis väga õpetlikud olnud. Millised taipamised ja tarkuseterad Sa sellest spetsialisti ja inimesena kaasa võtad?
Ma arvan, et peamine on jääda rahulikuks ja mitte sattuda paanikasse. Kuid seda on kergem öelda kui teha. Hirm on kerge tulema, kui seisad vastu sulle tundmatule situatsioonile. Ka meedia edastab igapäevaselt vastakat informatsiooni.
 
Samas on see aeg pannud pingutama, et leida lahendusi, tegema muudatusi oma rutiinis ja elurütmis, astuma välja oma mugavustsoonist, sundinud langetama raskeid otsuseid.
 
Inimesed on suutelised enamaks, kui nad endale teadvustavad: võimelised lahti laskma vanast ja õppima uusi võtteid. IT valdkonnas on see eriti oluline, sest see areneb kiiresti iga päevaga.
Millega tegeled vabal ajal ja kuidas hoiad enda tervist?
Võtan perega ette pikemaid käike RMK radadel. Ka paar treeningut nädalas on osa minu rutiinist. Harrastan vaheldumisi rühmatreeninguid, rattasõitu ja jõusaali. Kuid kui vähegi ilma on, siis näeb mind tosse kulutamas värskes õhus.
Osa minu vabast ajast kulub kindlasti enda aias toimetamise peale, kuna tegemist jagub igas aianurgas. Soojemal ajal niidan muru, sügisel riisun lehti, talvel on vaja lund lükata. Sageli on see ka teraapia eest ning aeg mõtete kogumiseks ja korrastamiseks.
Teatud tähelepanu ja hoolt vajab ka üks väike korteriühistu, kus olen juhatuse liige olnud üle kümme aasta. Seal hoolitsen arvelduste ja üldise heaolu eest.
Kuidas hoiad töö- ja eraelu tasakaalus?
Olen inimene, kes võib end töösse ära unustada. Kui mõte jookseb ja sisemine jõud on tugev, siis võib juhtuda, et ajataju kaob. Aga õnneks on töövooga nõnda, et ongi rahulikumaid aegu ja veidi tormilisemaid aegu ja eks vastavalt sellele panustan ka töösse.
 
Õnneks on mul lapsed ja pere, kes ei lase seda ajataju ja tasakaalu päris ära kaotada.

Uued postitused meie blogis