MEIE INIMESED

Elu võiks olla selline mõnus tõus ja maratoni laadne protsess

Elvisel täitub Fujitsus peagi 10 aastat. Ta alustas kasutajatoe meeskonna juhina, on täitnud teisi rolle nii Fujitsu globaalses tiimis kui teise ettevõtte tegevjuhina. Täna vastutab ta digitaalsete töökohateenuste valdkonna eest ja kuulub ettevõtte juhtkonda. Talle pakuvad huvi asjade internet, tehisintellekt, automatiseerimine jm tänapäevased lahendused. Oma tiimiga töötab ta selle nimel, et kõige värskemad Fujitsu globaalsed ja innovaatilised lahendused jõuaksid aegsasti ka Eestisse.

Miks otsustasid Fujitsusse kandideerida?

Enne Fujitsut töötasin Telias Äriklientide teeninduse osakonnajuhina ja tegelesin seal inimeste juhtimise ja müügikompetentside tõstmisega. Fujitsu puhul paelus mind rahvusvahelisus ja see, et saan ka oma keeleoskust rakendada ja täiendada, kuna suhtlus toimub kõikides keeltes, mida valdan. IT valdkond tõmbas ka tugevalt ning et roll oli juba oma põhiolemuses tuttav, tundus see hea võimalusena sellesse maailma siseneda.

Sa oled Fujitsust vahepeal eemal olnud. Miks otsustasid lahkuda ning miks tagasi tulla?

Olen Fujitsus alates 2009. aastast ning alustasin siin kasutajatoe meeskonna juhina. IT teenust kui sellist Fujitsu Eestis tol ajal veel ei olnud, küll aga Soomes. Tasapisi püütigi Soome mudelit ka siinsetele klientidele pakkuda ning Soome poolt tehti mulle pakkumine Eestile sarnane teenus välja töötada.

2016. aastal haarasin kinni võimalusest näha ja kogeda veelgi rohkem Globaalset Fujitsut ning kandideerisin Lessons Learned and Continuous Improvement konsultandi ametikohale. Ametikoht on sarnane rahvusvahelise arendusjuhi positsioonile, mille peaeesmärk on aidata Fujitsu EMEIA riikidel parendada ja efektiivistada oma protsesse ja koostööd teiste Fujitsu riikidega, et suuri hankeid veelgi edukamalt võita.

Peale aastat selles rollis ja 8 aastat Fujitsus tundus, et oleks kasulik midagi ära teha sootuks teises valdkonnas ja mulle tehti pakkumine juhtida ühte mastaapset projekti, mille vastu võtsin. O´Learyse Baltikumi tegevjuhi roll oli suur väljakutse, väga mitmekülgne ja õpetas mulle palju. O´Learys Kristiine oma ca 4000m2, 600 istekoha ja 70 töötajaga on Eesti suurim restoran ja meelelahutuskoht mida O´Learys Trademark ise nimetab üheks ilusaimaks ja lahedaimaks O´Learyseks maailmas (maailmas on neid ca 150). Plaan oli ja on avada meelelahutuskeskuseid ka Lätis ja Leedus, kuid minul isiklikult jäi antud töö kõrvalt väga vähe aega pere jaoks ning seetõttu oli soov hoog maha võtta.

Fujitsusse tagasi tulekul on lisaks pere- ja tööelu tasakaalule väga oluline roll ka Fujitsu Estonia uuel tegevjuhil Sethil ning tema visioonil ja strateegial, kuidas tuua globaalseid teenuseid Eestisse ja meie põhilisi ärisuundi võimsalt arendada (asjade internet, tehisintellekt, koosloome, digitaliseerimine, automatiseerimine).

 

Otsustavaks sai võimalus olla tema meeskonnas ja aidata kõike seda ellu viia. Tähtsal kohal olid ka lahedad kolleegid ja kogu võrgustik, mis Fujitsu erinevates riikides sai ülesse töötatud.

Millisena näed Fujitsut tulevikus? Milline on sinu roll selle tuleviku loomisel?

Nagu öeldud, siis teenused, mida globaalselt Fujitsus arendatakse, tuleks tuua ka Eestisse.
O365 liikumine M365-ks ja Fujitsu Evergreen teenused ja globaalne partnerlus Microsoftiga on kindlasti mainimist väärt ja muljetavaldavad.

 

Näen, et täna on veelgi tähtsam klientidega kaasa mõtlemine. Minu rolli puhul on väga oluline mõista klienti ja tema ambitsioone ehk kuhu ta võiks jõuda ning mida tal selleks on vaja. Kui selline mõistmine on saavutatud, siis on võimalik pakkuda neile midagi sellist, millest nad ehk pole kuulnudki, kuid mis võiks neid aidata olla edukamad ja kiiremad.

 

Väljaöeldu ei ole aga kindlasti vaid minu isiklik nägemus, vaid ongi Fujitsu Eesti visioon ja pean enda ülesandeks selle visiooni elluviimist toetada.

Kuidas hoiad era- ja tööelu balansis?

Lisaks perele on minu jaoks väga olulisel kohal treening ja üleüldiselt füüsiline aktiivsus. Trenni regulaarsuse ja iseloomu otsustavad minu jaoks sageli konkreetse päeva kava ja toimetused. Oluline on trenni teha siis, kui tunnen, et seda on vaja.

 

Minu peamine hobi on olnud korvpall, mida olen harrastanud suhteliselt kõrgel tasemel ja oma meeskonnaga võitnud Eesti I Liigat lausa 5 korda.

 

Töö on elu osa. Kui asjad hakkavad kuhjuma üle pea või väsimus alarmeerib, siis tuleb midagi ette võtta: kas teha kodune tööpäev või lihtsalt täiesti eemal olla. Muude asjadega tegelemine aitab ka tööasju teisiti mõtestada, annab vajaliku puhkuse ja selgema pea. Sportimine on minu arvates üks suurepärane võimalus oma mõtete seadistamiseks. Ning aeg-ajalt võib näiteks isegi oma auto pesemine üks meditatsiooni viise olla!

Millist nõu annaksid äsja ülikooli lõpetavatele noortele edasise karjääritee valikul?

Mulle meeldib tänapäeva noorte ellusuhtumine. Nende jaoks on elu üks mõnus pikk reis ja võimalus avastada maailma. Nad võtavad elu, kui võimaluste pakkujat ja haaravad nendest võimalustest rohkem kinni.

 

Ameerika unistus ei ole uute põlvkondade jaoks enam teema. Selleks, et olla õnnelik ja ühiskonnas aktsepteeritud, ei pea 30. eluaastaks omama autot ja maja. Võib ka Uberiga sõita ja üürikorteris elada. Elu võiks olla selline mõnus tõus ja maratoni laadne protsess. Kõige tähtsam on leida tasakaal kõiges, mida teed (õppimine, töötamine, elu nautimine, puhkamine, perega aja veetmine jne) ja elu tõelistele väärtustele keskendumine.

Parimad töötajad on need, kes valdavad mitut erinevat keelt

Kas sa oled üks nendest?