FUJITSUMEIE INIMESEDFujitsu tervisekuu

Tervisekuu nipid heaolu tõstmiseks: kohv kaneeliga ja plank

Tänavu pühendasime tervise teemadele juba teist aastat terve kuu.

Tervisekuu pakkus osalemiseks mitmekesiseid võimalusi:

  • veebiseminarid, kus rääkisime tervise ja heaolu parandamisest;
  • laat, kus kauplesime enda kasvatatud või valmistatud tervislike toodete ja käsitööga;
  • väljakutse, kus kogusime punkte aktiivsuse ja muude tervislike tegevustega.
Tervisekuu traditsioon tekkis fujitsukate entusiasmist

Tervisekuu korraldaja Rio-Steffi Plaaser selgitas, et tervisekuu kasvas välja tervisenädalast: “Kuus aastat tagasi alustasime tervisenädalaga, kus keskendusime vaid loengutele. Huvi ürituse vastu ja osalus aina kasvasid, seega otsustasime kaks aastat tagasi esmakordselt pühendada neile teemadele terve kuu.”

 

Suurenev huvi on Rio-Steffi sõnul innustanud leidma nutikaid lahendusi ürituse läbiviimiseks: “Esialgu toimus tervisekuu vaid kontoris, aga pandeemia ajal tuli leida virtuaalne alternatiiv. Nüüd toimub üritus hübriidvormis. Veebiseminarid olid muide tänavu kõige populaarsemad – neil osalesid ligi pooled töötajad. Kõrgelt hinnati ka loengute järelkuulamise võimalust.”

Tervisekuuga ennetame vaimseid ja füüsilisi muresid

Positiivset vastukaja sai kogu tervisekuu idee ja mõte, et pöörame töötajate tervisele tähelepanu. Hoolime ettevõttena töötajate tervisest väga ja Rio-Steffi tõi sellest hea näite: “Tervisemurede ennetamiseks teeme koostööd HeBa Kliinikuga, kes hindab töötajate füüsilise ja vaimse tervise olukorda põhjaliku terviseuuringuga. Selle abil suuname ettevõttena kriitilistele küsimustele rohkem tähelepanu. Üritused, nagu tervisekuu ja spordikampaania, aitavad töötajate teadlikkust tõsta.”

 

Tervisekuu juures meeldis fujitsukatele mitmekülgne ja laiahaardeline loenguteemade valik. Osalejad kommenteerisid, et:

  • teemad olid väga elulised ja aitasid keskenduda iseendale, et nii tööl kui ka vabal ajal produktiivsem ja tervem olla. Igaüks leidis midagi põnevat oma maitsele;
  • meelde jäid väga huvitavad esinejaid, kes laiendasid meeletult silmaringi. Eriti vahva oli, et saime palju kohe kasutatavaid nõuanded;
  • suur boonus oli loengute järelvaatamise võimalus, kui kiire töötempo või puhkuse tõttu ei õnnestunud osaleda;
  • väga motiveeriv oli ka väljakutse, mis innustas oma tervisele rohkem tähelepanu pöörama ja tervisepunkte koguma.
Veebiseminarid hiina meditsiinist sõltuvusest vabanemiseni

Tervisekuu loengusarja esinejate nimekiri oli mitmekesine. Ikka selleks, et fujitsukaid toetada, inspireerida ja varustada tööriistadega enda heaolu tõstmiseks.

 

Rio-Steffi selgitas, et püüame iga kord pakkuda vaheldust nii teemade kui ka esinejate osas: “Kui möödunud aastal rääkisime muuhulgas ajutööst ja nutisõltuvusest, taliujumisest ja biohäkkimisest, siis tänavu keskendusime hoopis näiteks hiina meditsiini tarkustele ja sõltuvusest vabanemisele. Valisime teemad, mis aitaks igapäevaelus tasakaalu leida ning pingetega toime tulla. Väiksed ja teadlikud valikud toetavad meie liikumist parema tervise suunas.”

 

Alustasime hiina meditsiini terapeudi Rene Bürklandi loenguga. Rene rääkis, mida süüa, et aju oleks hoitud, terav ja keskendunud. Ta jagas iidseid idamaade tarkusi ja praktilisi näpunäiteid, mida igapäevaselt rakendada.

 

Jätkasime Eesti vaimse maastiku edendaja ja teejuhi Tiit Trofimoviga, kelle kireks on mitmekülgsed enesearengu võimalused. Tiit tutvustas meile teadlikkuse, kehamälu ja läbipõlemise teemasid ning õpetas kohalolu ja meelt rahustavaid harjutusi.

 

Pöörasime tähelepanu ka intiimsematele teemadele, millest rääkis seksuoloog Kristina Birk-Vellemaa. Kristina selgitas, miks seks meis ärevaid mõtteid tekitab.

 

Lõõgastumise neuroteadust tutvustas meile tervisearengu treener Helle Tõnts. Avastasime koos, kus peitub meie jaoks rohkem energiat, rahulolu ja kergust.

 

Saime tuttavaks personaaltreeneri Merle Antsoniga, kes kõneles liikumisest ja energiataseme tõstmisest.

 

Kriisinõustaja ja superviisor Tiina Naarits-Linn rääkis meile stressist, traumast ja kriisist. Tiina jagas lahenduskeskseid lähenemisi enda ja oma lähedaste toetamiseks.

 

Tervisekuu loengusarja lõpetas psühholoog Lauri Pihkva, kes õpetas meile, kuidas sõltuvusest vabaneda.

Laadal kauplesime enda kasvatatud saaduste, tervisetoodete ja käsitööga

Korraldasime kontoris tervisekuu laada, kus sai osta kolleegide kasvatatud või valmistatud tooteid. Laat pakkus kõike alates värskest kohalikust munast ja meest enda valmistatud tervislike ampsudeni. Lisaks leidis põnevaid käsitööseepe ja puidust ehted.

 

Laat oli suurepärane võimalus toetada kolleegide ettevõtmisi, avastada uusi tervislikke tooteid ja investeerida oma heaolusse.

Tervisekuu tarkuseterad: kohv kaneeliga ja keha kuulamine

Tervisekuu korraldajana jäi Rio-Steffile kõlama üks lihtne mõte: “Kui vundament on harjumuste kaudu paigas, on tervis hea. Vundamendiks loen ma und, toitumist, liikumist, suhet enda ja oma lähedastega, vaimset tervist ning töö ja eraelu tasakaalu.”

 

Tervisekuu on Rio-Steffi sõnul ideaalne võimalus oma tööpäevi rikastada ja teha midagi iseenda heaks: “Kui iga tiimiliige saab kas või ühe mõtte või harjumuse, mida enda heaks rakendada, on see suur võit nii temale kui ka tööandjale.”

 

Jagame sinuga tervisekuus osalenute praktilisi soovitusi, mis eredamalt meelde jäid.

 

Toitumine

  • Toitu vastavalt hooajale, näiteks sügis-talvisel perioodil söö fermenteeritud toiduaineid ja joo kohvi kaneeliga.

 

Aktiivsus ja liikumine

  • Liigu rohkem! Tee kas või paariminutilisi pause, tõuse toolilt ja venita ennast. Paar kätekõverdust või plank on kindlasti abiks.
  • Tee toas mõned sammud või hoopis lõunapausi ajal lühike jalutuskäik.
  • Kui sul on raske end motiveerida, kasuta mõnda rakendust, mis aitab mõtestatud pause teha.

 

Vaimne tervis

  • Hoia teadlikult oma vaimset tervist.
  • Kuula oma keha.
  • Keskendu rahulikule ja sügavale hingamisele.
  • Võid olla ärevas seisundis ka siis, kui näiliselt on kõik hästi. Oled justkui kogu aeg kuhugi jooksmas ja midagi saavumatas. Mediteeri, keskendu mindfulness’ile.
  • Kui vaevled sõltuvusega, püüa mõtestatumalt käituda ja end tagasilöökideks ennetavalt ette valmistada.

 

 

Loe siin ka eelmise aasta tervisekuust.

Uued postitused meie blogis