Tervisekuu loengusarja esinejate nimekiri oli mitmekesine. Ikka selleks, et fujitsukaid toetada, inspireerida ja varustada tööriistadega enda heaolu tõstmiseks.
Rio-Steffi selgitas, et püüame iga kord pakkuda vaheldust nii teemade kui ka esinejate osas: “Kui möödunud aastal rääkisime muuhulgas ajutööst ja nutisõltuvusest, taliujumisest ja biohäkkimisest, siis tänavu keskendusime hoopis näiteks hiina meditsiini tarkustele ja sõltuvusest vabanemisele. Valisime teemad, mis aitaks igapäevaelus tasakaalu leida ning pingetega toime tulla. Väiksed ja teadlikud valikud toetavad meie liikumist parema tervise suunas.”
Alustasime hiina meditsiini terapeudi Rene Bürklandi loenguga. Rene rääkis, mida süüa, et aju oleks hoitud, terav ja keskendunud. Ta jagas iidseid idamaade tarkusi ja praktilisi näpunäiteid, mida igapäevaselt rakendada.
Jätkasime Eesti vaimse maastiku edendaja ja teejuhi Tiit Trofimoviga, kelle kireks on mitmekülgsed enesearengu võimalused. Tiit tutvustas meile teadlikkuse, kehamälu ja läbipõlemise teemasid ning õpetas kohalolu ja meelt rahustavaid harjutusi.
Pöörasime tähelepanu ka intiimsematele teemadele, millest rääkis seksuoloog Kristina Birk-Vellemaa. Kristina selgitas, miks seks meis ärevaid mõtteid tekitab.
Lõõgastumise neuroteadust tutvustas meile tervisearengu treener Helle Tõnts. Avastasime koos, kus peitub meie jaoks rohkem energiat, rahulolu ja kergust.
Saime tuttavaks personaaltreeneri Merle Antsoniga, kes kõneles liikumisest ja energiataseme tõstmisest.
Kriisinõustaja ja superviisor Tiina Naarits-Linn rääkis meile stressist, traumast ja kriisist. Tiina jagas lahenduskeskseid lähenemisi enda ja oma lähedaste toetamiseks.
Tervisekuu loengusarja lõpetas psühholoog Lauri Pihkva, kes õpetas meile, kuidas sõltuvusest vabaneda.